ЗНЯТТЯ СПЕЦІАЛЬНИХ САНКЦІЙ, НАКЛАДЕНИХ МІНІСТЕРСТВОМ ЕКОНОМІКИ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Запорукою успішного розвитку та функціонування бізнесу є не лише фінансова, а й юридична складова. Будь-якому керівнику хочеться вести свій бізнес так, щоб це приносило задоволення і прибуток. У кожному бізнесі, як і в будь-якій справі, завжди зустрічаються підводні камені, які в свою чергу можуть стати підставою у застосуванні спеціальних економічних санкцій до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарювання.
А тому, ЮК «Шлях до мрії О.К.» маючи колосальних досвід у швидкому вирішені подібного роду питань, готова Вам завжди допомогти з легкістю обходити подібні перепони і легко плисти за течією.
Звернувшись до нас з питанням зняття та скасування санкцій в сфері зовнішньоекономічної діяльності, застосованих до Вашого підприємства, Вам більше не потрібно буде займатися пошуками юристів щоб отримати консультацію із актуальної для Вас сфери права, що займають багато часу і вимагають додаткових витрат, оскільки саме фахівці нашої юридичної компанії завжди готові негайно приступити та оперативно (в мінімальні строки) забезпечити швидке зняття та скасування санкцій в сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Ким та як застосовуються спеціальні санкції до суб’єктів ЗЕД?
Спеціальні санкції застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України у разі порушення суб’єктами ЗЕД валютного, митного, податкового та іншого законодавства за поданням:
-
фіскальних органів;
-
контрольно-ревізійної служби;
-
правоохоронних органів;
-
органу Антимонопольного комітету України;
-
Нацкомфінпослуг;
-
Національного банку України;
-
за рішенням суду.
Санкції можуть бути застосовані до суб’єктів ЗЕД протягом 3 років з дня виявлення порушення законодавства. Проте, у Мінекономрозвитку відсутній обов’язок повідомляти суб’єкта господарювання про застосування таких санкцій. Тому, досить часто зустрічається ситуація, коли суб’єкт ЗЕД дізнається про спец. санкції вже на митниці, намагаючись імпортувати або експортувати товар.
Що робити підприємству, у разі виявлення спеціальних санкцій?
Перш за все необхідно з’ясувати у зв’язку з яким порушенням до суб’єкта ЗЕД було застосовано спеціальні санкції. Для цього необхідно знайти повний текст наказу, номер та дата якого зазначена в повідомленні від OpenDataBot, або ж направити до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України запит про надання інфломації.
Застосування санкцій може бути оскаржене безпосередньо в судовому порядку. Проте, таке оскарження є доволі тривалим процесом та не зупиняє дію протягом розгляду судової справи.
Виходячи з досвіду правової діяльності нашої юридичної компанії, можна прийти до висновку, що у випадках, коли застосування санкцій є спірним (підстави не є очевидними), бажано оскаржувати не застосування самих санкцій, а відстоювати свої інтереси у відносинах, в яких було введено правопорушення, і просити Міністерство економічного розвитку та торгівлі України призупинити їх дію.
Наприклад, в одному випадку з клієнтом нашої юридичної компанії санкції були застосовані за поданням податкових органів у зв'язку з винесенням клієнту податкового повідомлення – рішення.
І найбільш оптимальним варіантом захисту інтересів клієнта в такій ситуації стало призупинення дії санкцій до розгляду в суді справи про оскарження податкового повідомлення-рішення. Після того, як відповідні порушення були усунені (у вказаному випадку встановлено їх відсутність, проте частіше, звичайно, суб'єктам господарювання приходиться саме усунути порушення), можна звернутися із заявою до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України щодо зняття санкцій.
Які документи має містити клопотання про скасування (зміна виду, тимчасове зупинення) дії санкцій?
-
лист-звернення з викладенням причин, що призвели до порушення, та про вжиті заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України;
-
оригінали або завірені в установленому порядку копії матеріалів (довідки) від державних органів, що здійснюють контроль за зовнішньоекономічною діяльністю чи валютний контроль, та/або агентів валютного контролю, які засвідчують вжиті суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності практичні заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України.